Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy plików (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „American Pie” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Tak samo należy postąpić, jeżeli film ma być określonego formatu, np. avi bądź rmvb itp.

The Avengers

The Avengers

Reżyseria: Joss Whedon

Scenariusz: Joss Whedon

Premiera: 4 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Akcja, Science Fiction

Kategoria: Filmy

Nad światem wisi widmo katastrofy. Nick Fury (Jackson) szef tajnej organizacji S.H.I.E.L.D. desperacko szuka wyjścia z beznadziejnej sytuacji. Decyduje się utworzyć specjalną jednostkę znaną pod nazwą „Mściciele”. W jej skład wchodzą superbohaterowie: Thor (Hemsworth), Kapitan Ameryka (Evans), Iron Man (Downey Jr.) oraz inni. Bohaterowie łączą siły, aby zapobiec największemu niebezpieczeństwu w historii naszej planety...

American Pie: Zjazd absolwentów

American Pie: Zjazd absolwentów

Reżyseria: Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg

Scenariusz: Adam Herz, Jon Hurwitz

Premiera: 13 kwietnia 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia

Kategoria: Filmy

Ulubieni bohaterowie kultowej serii „American Pie” spotykają się po latach podczas zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadomi im, że choć przez ponad dekadę zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przerodzi się w odjechaną imprezę, na której nie zabraknie... szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera! Seria „American Pie” na całym świecie zarobiła jak dotąd łącznie ponad 700 milionów dolarów.

Wichrowe wzgórza (Wuthering Heights)

Wichrowe wzgórza (Wuthering Heights)

Reżyseria: Andrea Arnold

Scenariusz: Olivia Hetreed

Premiera: 23 marca 2012 (Polska)

Produkcja: Wielka Brytania

Gatunek: Melodramat

Kategoria: Filmy

Na podstawie klasycznej powieści Emily Brontë. Osierocony młody chłopiec imieniem Heathcliff (James Howson) zostaje przygarnięty przez zamożną rodzinę Earnshaw. U nich dorasta i z czasem zakochuje się z wzajemnością w młodszej z przybranych sióstr – Catherine (Kaya Scodelario).

Underworld: Przebudzenie

Underworld: Przebudzenie

Reżyseria: Måns Mårlind, Björn Stein

Scenariusz: John Hlavin, J. Michael Straczynski

Premiera: 20 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Fantasy, Horror, Akcja

Kategoria: Filmy

Długo wyczekiwana kontynuacja trylogii, która na całym świecie zarobiła niemal 300 milionów dolarów. Kate Beckinsale powraca w roli wampirzycy Seleny, która po latach uśpienia budzi się w świecie, w którym ludzie wiedzą już o istnieniu wampirów i lykanów. Trwają przygotowania do wielkiej wojny, skierowanej przeciwko dwóm nieśmiertelnym rasom.

Rzeź (Carnage)

Rzeź (Carnage)

Reżyseria: Roman Polański

Scenariusz: Roman Polański, Yasmina Reza

Premiera: 20 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska

Gatunek: Dramat, Komedia

Kategoria: Filmy

Kinowa wersja sztuki Yasminy Rezy, „God of Carnage”, w reżyserii Romana Polańskiego. Dwie pary małżeńskie, Alan (Christoph Waltz) i Nancy (Kate Winslet) oraz Michael (John C. Reilly) i Penelope (Jodie Foster), spotykają się, aby odbyć rozmowę na temat bójki swoich dzieci. Początkowo niewinna konwersacja stopniowo zaczyna przeradzać się w jeden, wielki chaos. Do głosu dochodzą wzajemne pretensje i oskarżenia. Poruszone zostają także kontrowersyjne tematy niezwiązane z pierwotnym celem dyskusji – począwszy od mizoginizmu, poprzez uprzedzenia rasowe, a skończywszy na homofobii.

Dziennik zakrapiany rumem (The Rum Diary)

Dziennik zakrapiany rumem (The Rum Diary)

Reżyseria: Bruce Robinson

Scenariusz: Bruce Robinson

Premiera: 30 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Dramat

Kategoria: Filmy

Scenariusz filmu napisano na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Huntera S. Thompsona – jednego z czołowych pisarzy amerykańskich dwudziestego wieku. Film „Dziennik zakrapiany rumem” to historia amerykańskiego dziennikarza – Paula Kempa, który, u schyłku lat '50, zmęczony Nowym Jorkiem, postanawia go opuścić i rozpocząć nowy rozdział żywota w San Juan Daily News – dzienniku wydawanym w stolicy Puerto Rico. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że to, od czego chciał uciec, nie pozostało na ulicach Nowego Jorku. Nie licząc kłopotów z prawem czy utarczek z kolejnymi wydawcami, Kemp ma przede wszystkim problem z samym sobą. Rozterki dotyczące miłości, moralności i nieuchronnego końca żywota topi w alkoholowym odrętwieniu. A wszystko to rozgrywa się w gorącym, słonecznym karaibskim klimacie.

Mission: Impossible 4 – Ghost Protocol

Mission: Impossible 4 – Ghost Protocol

Reżyseria: Brad Bird

Scenariusz: André Nemec, Josh Appelbaum

Premiera: 26 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Akcja, Sensacyjny

Kategoria: Filmy

Oskarżony o terrorystyczny zamach bombowy na Kreml, agent IMF Ethan Hunt wraz z resztą zespołu zostaje zwolniony z obowiązków w chwili, kiedy prezydent wdraża „Ghost Protocol”. Pozostawiony bez środków i wsparcia, Ethan musi znaleźć sposób na oczyszczenie dobrego imienia agencji oraz uniemożliwienie kolejnego ataku. Sprawę komplikuje fakt, iż Ethan zostaje zmuszony do podjęcia się misji wraz z zespołem byłych agentów IMF, których osobistych motywów do końca nie poznał.

Spaleni słońcem 2 (Утомлённые солнцем 2)

Spaleni słońcem 2

Reżyseria: Nikita Michałkow

Scenariusz: Rustam Ibragimbekov, Nikita Michałkow

Premiera: 16 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: Francja, Niemcy, Rosja

Gatunek: Dramat, Wojenny

Kategoria: Filmy

Epicka kontynuacja uhonorowanego Oscarem i Nagrodą Jury na Festiwalu w Cannes arcydzieła Nikity Michałkowa i jednocześnie najdroższy film w historii rosyjskiej kinematografii.

Rosyjski oficer Kotov, który cudownym sposobem przetrwał stalinowskie czystki i wydany na niego wyrok śmierci, walczy teraz w pierwszej linii frontu. Jego córka Nadia jest pielęgniarką, ryzykującą swoje życie dla ratowania innych. W zamęcie wojny nawet dawni wrogowie walczą razem w obronie własnych ziem. Ludzie jednoczą się dla wspólnego zwycięstwa.

Coś (The Thing)

Coś (The Thing)

Reżyseria: Matthijs van Heijningen Jr.

Scenariusz: Eric Heisserer

Premiera: 9 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: Kanada, USA

Gatunek: Horror, Science Fiction

Kategoria: Filmy

W thrillerze zatytułowanym THE THING, paranoja rozprzestrzenia się jak epidemia. Paleontolog Kate Lloyd (Mary Elizabeth Winstead), która przybyła na Antarktykę biorąc udział w wyprawie życia, dołącza do ekipy norweskich naukowców, którzy natknęli się na statek kosmiczny obcych. Wkrótce dziewczyna odkrywa organizm, który wydaje się być martwy od lat. Okazuje się jednak, że to coś właśnie budzi się do życia. Kiedy prosty eksperyment uwalnia obcego z jego lodowej pułapki, Kate musi wraz z pilotem Carterem /Joel Edgerton/ powstrzymać potwora, który potrafi naśladować wszystko czego dotknie.

Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve)

Sylwester w Nowym Jorku

Reżyseria: Garry Marshall

Scenariusz: Katherine Fugate

Premiera: 9 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia romantyczna

Kategoria: Filmy

„Sylwester w Nowym Jorku” to historia kilku par i singli, których ścieżki życiowe przeplatają się w czasie ostatniego dnia roku – Sylwestra. Sequel filmu „Walentynki”.