Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy plików (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Faceci w czerni 3” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Tak samo należy postąpić, jeżeli film ma mieć określony format, np.: avi, rmvb bądź mpeg itp.

Szczęściarz (The Lucky One)

Szczęściarz (The Lucky One)

Reżyseria: Scott Hicks

Scenariusz: Will Fetters, Douglas McGrath

Premiera: 13 lipca 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Dramat

Kategoria: Filmy

Żołnierz marines, sierżant Logan Thibault (Efron) powraca z trzeciej wyprawy w Iraku. Wierzy, że jedyną rzeczą, która sprawiła, że przeżył, jest znaleziona fotografia kobiety, której nawet nie zna. Thibault dowiaduje się, że kobieta ze zdjęcia ma na imię Beth (Schilling), poznaje także jej adres. Wkrótce zjawia się u niej w domu i podejmuje pracę w prowadzonym przez jej rodzinę schronisku dla zwierząt. Pomimo początkowej nieufności i skomplikowanej sytuacji życiowej Beth między kobietą a Thibaultem nawiązuje się romans. Logan zaczyna mieć nadzieję, że Beth może stać się dla niego kimś więcej niż tylko kobietą ze zdjęcia, które przyniosło mu szczęście. Film „The Lucky One” oparty jest na motywach bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa „Szczęściarz”.

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów

Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów

Reżyseria: Steve Martino, Mike Thurmeier

Scenariusz: Michael Berg, Jason Fuchs

Premiera: 6 lipca 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy

Kategoria: Filmy

Bohaterowie „Epoki lodowcowej” powracają w cyfrowej wersji 3D, by stawić czoła kolejnym wyzwaniom, w tym wędrówce kontynentów, która może zagrozić przyszłości ich świata.

Niesamowity Spider-Man (The Amazing Spider-Man)

Niesamowity Spider-Man (The Amazing Spider-Man)

Reżyseria: Marc Webb

Scenariusz: James Vanderbilt, Alvin Sargent

Premiera: 6 lipca 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Akcja, Science Fiction

Kategoria: Filmy

Nowa obsada, nowy reżyser, nowa historia. Czy zupełnie nowe podejście do najbardziej kasowego komiksu wszech czasów się powiedzie? Jak widać na przykładzie serii o Bondzie, odświeżenie tematu może okazać się wielkim sukcesem. Peter Parker tym razem uczy się jeszcze w liceum. Musi pogodzić się z tym, kim się stał, i wybaczyć sobie śmierć wuja, którego – jak mu się wydaje – mógł uratować.

Jak urodzić i nie zwariować (What to Expect When You're Expecting)

Jak urodzić i nie zwariować (What to Expect When You're Expecting)

Reżyseria: Kirk Jones

Scenariusz: Shauna Cross, Heather Hach

Premiera: 22 czerwca 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Dramat, Komedia, Romans

Kategoria: Filmy

Komedia w gwiazdorskiej obsadzie na podstawie bestsellerowego poradnika dla przyszłych rodziców „W oczekiwaniu na dziecko”. Poznaj pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, splatające się ze sobą historie pięciu par, które stają przed wyzwaniami zbliżającego się rodzicielstwa. Guru fitnessu Jules i gwiazdor tanecznego show Evan odkryją, że celebryckie życie na wysokich obrotach to nic w porównaniu z przygotowaniami do porodu. Wendy właśnie znajduje się w epicentrum burzy hormonów, a gromy, z imponującą precyzją, trafiają w jej męża Gary'ego. Alex, uczęszcza na spotkania „bracholi” – świeżo upieczonych ojców, którzy mówią, „jak to naprawdę jest”. Rosie i Marco mają z kolei problem z zupełnie innej beczki: co zrobić, kiedy dziecko pojawia się jeszcze przed pierwszą randką rodziców? Wszyscy oni będą musieli odpowiedzieć sobie na pytanie: jak urodzić i nie zwariować...

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman)

Królewna Śnieżka i Łowca (Snow White and the Huntsman)

Reżyseria: Rupert Sanders

Scenariusz: Evan Daugherty, Hossein Amini

Premiera: 1 czerwca 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Kategoria: Filmy

Zła macocha (Charlize Theron) przejmuje władzę nad królestwem. Pierwszym rozkazem jest zabicie Śnieżki (Kristen Stewart). Ma tego dokonać królewski leśniczy (Chris Hemsworth). Jednak on uratuje dziewczynę, co umożliwi Śnieżce zorganizowanie oporu, w którym szczególny udział będzie miało siedmiu krasnali. Niezwykłe nowe wcielenie legendarnej baśni autorstwa Joe Rotha. Jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku 2012.

Faceci w czerni 3 (Men in Black III)

Faceci w czerni 3 (Men in Black III)

Reżyseria: Barry Sonnenfeld

Scenariusz: Etan Cohen, David Koepp

Premiera: 25 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia, Akcja, Science Fiction

Kategoria: Filmy

Kolejna część kultowej serii o agentach specjalnej jednostki rządowej. Zadaniem jednostki jest zajmowanie się kontaktami z Obcymi i utrzymywaniem społeczeństwa w nieświadomości, jak częste są wizyty przybyszów z kosmosu... Pojawiają się bez zapowiedzi, znikają bez śladu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i okulary... a także cały zestaw kosmicznych gadżetów. Tym razem dwaj najbardziej znani agenci MIB zmierzą się z kosmitami w niezwykłym śledztwie pokonującym bariery nie tylko przestrzeni, ale i czasu. Agenci w czerni bronią Ziemi przed kosmitami już po raz trzeci – dwie pierwsze części cyklu zyskały sobie na całym świecie rzeszę wiernych fanów, zarabiając odpowiednio 600 i 400 milionów dolarów.

Mroczne cienie (Dark Shadows)

Mroczne cienie (Dark Shadows)

Reżyseria: Tim Burton

Scenariusz: Seth Grahame-Smith

Premiera: 18 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Fantasy, Horror, Komedia

Kategoria: Filmy

W 1752 roku rodzina Collinsonów wraz z synkiem Barnabasem wsiada na pokład statku, który płynie do Ameryki. Mają nadzieję, że tam rozpoczną życie na nowo i fatum, które krąży nad nimi po prostu zniknie. Mija 20 lat. Dorosły już Barnabas (Johnny Depp) ma wszystko, czego mógłby zapragnąć. Jest bogaty i potężny. Jedyną jego wadą jest słabość do kobiet. Wszystko jednak zmienia się, kiedy bohater łamie serce pięknej Angelique Brouchard (Eva Green), która z nienawiści zamienia go w wampira, a potem zabija. Mijają lata. Po niespełna dwóch stuleciach Barnabas znów powraca na ziemię i wtedy dopiero zaczyna na nowo poznawać świat, który wygląda zupełnie inaczej niż za czasów jego młodości.

Dyktator (The Dictator)

Dyktator (The Dictator)

Reżyseria: Larry Charles

Scenariusz: Sacha Baron Cohen, Alec Berg

Premiera: 18 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia

Kategoria: Filmy

Film opowiada heroiczną historię dyktatora, który ryzykuje życiem, aby demokracja nigdy nie zagościła w kraju, który z taką miłością gnębi. Scenariusz został zainspirowany bestsellerem „Zabibah and The King” autorstwa Saddama Husseina. Jak mówi Cohen, jest to „niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował”.

Dorwać gringo (How I Spent My Summer Vacation)

Dorwać gringo (How I Spent My Summer Vacation)

Reżyseria: Adrian Grunberg

Scenariusz: Mel Gibson, Stacy Perskie

Premiera: 11 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Akcja

Kategoria: Filmy

Niełatwo jest być kryminalistą. Niełatwo zachować zimną krew, gdy jedzie się z gazem dociśniętym do dechy, w samochodzie pełnym pieniędzy i z martwym kumplem na tylnym siedzeniu. Przekonuje się o tym Driver (Mel Gibson) próbując uciec policyjnej obławie. Gdy przebicie się przez graniczny mur wprost do Meksyku, nie rozwiązuje jego problemu, sprawa wydaje się przegrana. Mężczyzna zostaje osadzony w nietypowym więzieniu, w którym toczy się niemal normalne życie. Pełno tu straganów, matek z dziećmi, knajp i gangsterów rządzących całym tym interesem. Można tu prawie wszystko – poza jednym: wyjście na zewnątrz nie wchodzi w grę... w każdym razie za życia. Jednak, gdy Driver poznaje młodego chłopaka, który uczy go wszystkich sztuczek życia w więzieniu, pojawia się szansa na wydostanie się z paki. Driver ma plan: najpierw wyrównać stare rachunki, a potem zabrać ze sobą chłopaka, jego matkę... i górę pieniędzy, przez którą trafił za kraty.

Projekt X

Projekt X

Reżyseria: Nima Nourizadeh

Scenariusz: Matt Drake, Michael Bacall

Premiera: 11 maja 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia

Kategoria: Filmy

Dom jest zrujnowany. Okolica przypomina raczej strefę wojenną niż osiedle zamieszkałe przez rodziny. Trudno powiedzieć, co w większym stopniu spowodowało te zniszczenia: pożar czy próby gaszenia go z helikoptera. Sporą część winy na pewno przypisać można wściekłemu handlarzowi narkotyków z miotaczem ognia. On naturalnie próbował tylko odebrać swojego krasnala ogrodowego od nastolatków, którzy go ukradli, nie mając pojęcia, jaka jest jego prawdziwa wartość. Chcieli zrobić z niego maskotkę na swoją imprezę, „zaplanowane wydarzenie towarzyskie”, które miało oznaczać koniec anonimowych egzystencji i zapewnić im miejsce w podręcznikach do historii. W końcu 17 urodziny obchodzi się tylko raz w życiu.