Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy plików (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Ex Machina” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Tak samo należy postąpić, jeżeli film ma mieć określony format, np.: avi, rmvb bądź mpeg itp.

THE DUFF [#ta brzydka i gruba] (film 2015)

THE DUFF [#ta brzydka i gruba] - film 2015

Gatunek: Komedia

Produkcja: USA

Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Ari Sandel

Aktorzy: Mae Whitman, Robbie Amell

Kategoria: Filmy

Bianka jest pewną siebie licealną luzarą, dopóki nie dowiaduje się, że jest też... the DUFF (Designated Ugly Fat Friend), czyli #tąbrzydkąigrubą. Jej „przyjaciółki” potrzebują kogoś takiego, żeby na jego tle wypadać lepiej, a ci, którzy chcą do nich dotrzeć – żeby mieć punkt zaczepienia. Rzecz w tym, że ona wcale nie ma na to ochoty. Brutalnie uświadomiona przez Wesleya postanawia rozprawić się ze szkolną rzeczywistością. Zanim jednak uda jej się przekonać świat, że jest pełnowartościową i do tego atrakcyjną Bianką, będzie musiała zejść na samo dno youtubowego upokorzenia i facebookowego niebytu, oraz przełknąć gorzkie rozczarowanie po ulokowaniu uczuć w niewłaściwym adresacie. Cała nadzieja w tym, że niezależnie od tego, jak wyglądasz, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie Twoim DUFF.

Piramida (film 2015)

Piramida - film 2015

Gatunek: Horror

Produkcja: USA

Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Grégory Levasseur

Aktorzy: Ashley Hinshaw, Denis O'Hare

Kategoria: Filmy

Horror w reżyserii Grégory'ego Levasseura, współautora scenariuszy filmów „Lustra” i „Wzgórza mają oczy”. Grupa egiptologów odkrywa piramidę zakopaną w piaskach pustyni. Badając jej wnętrze gubią się w labiryncie podziemnych korytarzy i odkrywają, że w piramidzie kryją się niesamowite istoty, które zaczynają na nich polować. W rolach głównych: Ashley Hinshaw („Kronika”), Denis O'Hare („Witaj w klubie”) i James Buckley („Seksualni, niebezpieczni”).

Selma (film 2015)

Selma - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Polityczny

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Premiera: 10 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Ava DuVernay

Aktorzy: David Oyelowo, Tom Wilkinson

Kategoria: Filmy

Po odebraniu Pokojowej Nagrody Nobla, Martin Luther King (David Oyelowo) wraca do USA, gdzie czekają go nowe wyzwania. Jest rok 1965, a walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów wchodzi w decydującą fazę. Z miasta Selma w kierunku Montgomery wyrusza marsz protestacyjny, brutalnie spacyfikowany przez siły porządkowe, działające z polecenia słynącego z rasistowskich poglądów gubernatora George'a Wallace'a (Tim Roth). Jednak poruszająca relacja telewizyjna, pokazująca rozbicie pokojowej demonstracji, sprawia, że do Selmy z całego kraju ściągają ogromne rzesze ludzi o różnym kolorze skóry i wyznaniu. W stronę Montgomery kieruje się wielotysięczny tłum, któremu przewodzi sam King. Prezydent USA, Lyndon Johnson (Tom Wilkinson) świadomy, że gubernator Wallace zrobi wszystko, by demonstranci nie zaznali spokoju, gorączkowo szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć rozlewu krwi i szeroko relacjonowanej przez media katastrofy wizerunkowej demokratycznej Ameryki.

Szybcy i wściekli 7 (film 2015)

Szybcy i wściekli 7 - film 2015

Gatunek: Akcja

Produkcja: Japonia, USA

Premiera: 10 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: James Wan

Aktorzy: Vin Diesel, Paul Walker

Kategoria: Filmy

Tej prędkości, tej wściekłości nigdy dość! Dominic Toretto, Brian O'Conner, Letty Ortiz i inni szybcy i wściekli wracają na ekrany kin. Za każdym razem twórcy filmu starają się przebić efekty poprzedniej części, tak będzie i tym razem – zwłaszcza że motywem przewodnim filmu będzie zemsta. Tyle, że ta nie będzie słodka, a wyrafinowana, brutalna i skuteczna – Deckard Shaw planuje pomścić śmierć brata – Owena. W filmie po raz ostatni zobaczymy Paula Walkera.

Motyl Still Alice (film 2015)

Motyl Still Alice - film 2015

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 3 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Richard Glatzer, Wash Westmoreland

Aktorzy: Julianne Moore, Kate Bosworth

Kategoria: Filmy

Życie dr Alice Howland (Julianne Moore), wykładowczyni Uniwersytetu Columbii, jest spokojne, ustabilizowane i szczęśliwe. Wraz z mężem (Alec Baldwin) ma troje dorosłych i dorastających dzieci – Annę (Kate Bosworth), Toma (Hunter Parrish) i najmłodszą – Lydię, w której postać wciela się Kristen Stewart. I kiedy wydaje się, że nic nie zmąci rodzinnego szczęścia, mająca drobne problemy z pamięcią Alice otrzymuje druzgocącą diagnozę – choruje na rzadką odmianę dziedzicznego Alezheimera. Dramat paraliżuje życie rodziny, Anna jest matką bliźniąt, a każde z dzieci Alice jest zagrożone chorobą.

Gunman: Odkupienie (film 2015)

Gunman: Odkupienie - film 2015

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: Francja, Hiszpania, USA

Premiera: 27 marca 2015 (Polska)

Reżyseria: Pierre Morel

Aktorzy: Sean Penn, Jasmine Trinca

Kategoria: Filmy

James Terrier (Sean Penn) pracował kiedyś jako likwidator dla amerykańskich służb. Teraz sam stał się celem grupy wykwalifikowanych morderców, którzy ścigają go od afrykańskiej dżungli, poprzez ulice Londynu, aż po tętniącą życiem Barcelonę. Terrier, by przetrwać i ocalić ukochaną, musi pokonać jedną z najpotężniejszych organizacji współczesnego świata. Wie doskonale, że w tym świecie nie liczy się prawo, ani moralność. Wygrywają silniejsi i bardziej bezwzględni.

Ex Machina (film 2015)

Ex Machina - film 2015

Gatunek: Thriller, Science fiction

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Premiera: 20 marca 2015 (Polska)

Reżyseria: Alex Garland

Aktorzy: Alicia Vikander, Domhnall Gleeson

Kategoria: Filmy

Scenarzysta „28 dni później” i „W stronę słońca” zaprasza do świata przyszłości, która dzieje się już teraz, w laboratoriach, o których nie mamy pojęcia. Młody informatyk Caleb (Dohmnall Gleeson) wygrywa firmowy konkurs i na tydzień trafia do laboratorium, w którym pracuje szef firmy – Nathan (Oscar Isaac). Caleb poznaje w nim piękną Avę (Alicia Vikander) – pierwszą na świecie sztuczną inteligencję pod postacią kobiety. Ava jest wynikiem eksperymentu Nathana. Czuje, myśli, wzrusza się i boi o własną przyszłość. Caleb nie wie, że sam jest częścią eksperymentu, który ma sprawdzić, jak na postać Avy zareaguje przeciętny człowiek.

Zbuntowana (film 2015)

Zbuntowana - film 2015

Gatunek: Akcja, Romans, Science fiction

Produkcja: USA

Premiera: 20 marca 2015 (Polska)

Reżyseria: Robert Schwentke

Aktorzy: Shailene Woodley, Theo James

Kategoria: Filmy

Nastoletnia Beatrice Prior w imię miłości porzuciła uporządkowany świat i teraz, naznaczona piętnem Niezgodnej, musi zmagać się z konsekwencjami swojej decyzji. Podjęta przez nią walka może mieć wpływ nie tylko na jej osobistą przyszłość, ale także wstrząsnąć posadami otaczającego świata. O ile oczywiście uda jej się udźwignąć spoczywające na niej brzemię, by w ogarniętym wojną domową świecie zdać niespodziewany i trudny egzamin dojrzałości. A jednocześnie nie utracić tego, na czym zależy jej najbardziej.

Gorączka lodu (film 2015)

Gorączka lodu - film 2015

Gatunek: Animacja, Przygodowy, Krótkometrażowy

Produkcja: USA

Premiera: 13 marca 2015 (Polska)

Reżyseria: Chris Buck, Jennifer Lee

Aktorzy: Kristen Bell (głos), Idina Menzel (głos)

Kategoria: Filmy

Film „Gorączka lodu” reż.: Chris Bucki Jennifer Lee, to krótkometrażówka, w której zobaczymy kontynuację przygód bohaterów z „Krainy Lodu” – Anny, Elsy, Kristoffa i oczywiście Olafa. Elsa przygotowuje imprezę urodzinową dla swojej siostry Anny.

Chappie (film 2015)

Chappie - film 2015

Gatunek: Thriller, Akcja, Science fiction

Produkcja: Meksyk, USA

Premiera: 13 marca 2015 (Polska)

Reżyseria: Neill Blomkamp

Aktorzy: Sharlto Copley, Dev Patel

Kategoria: Filmy

W dzisiejszych czasach roboty do zadań specjalnych stają się codziennością. W brutalnym świecie Johannesburga policja i wojsko używają ich do tłumienia zamieszek i walki z gangsterami. Chappie jest jednym z robotów nowej generacji, które myślą i czują. Niewiele różni się od nas, ludzi. Jest jak dziecko i tak jak ono poznaje świat oczyma opiekunów. Kiedy Chappie dostaje się w ręce gangsterów, ci resetują jego dotychczasową wiedzę i uczą wszystkiego od nowa, tak by pracował dla nich. Poczciwy, budzący sympatię robot, nie do końca świadomy wyrządzania zła, uczestniczy w brutalnych napadach rabunkowych i życiu przestępczego półświatka.