Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy plików (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Terminator: Genisys” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Tak samo należy postąpić, jeżeli film ma mieć określony format, np.: avi, rmvb bądź mpeg itp.

Terminator: Genisys (film 2015)

Terminator: Genisys - film 2015

Gatunek: Akcja, Science fiction

Produkcja: USA

Premiera: 1 lipca 2015 (Polska)

Reżyseria: Alan Taylor

Aktorzy: Jason Clarke, Emilia Clarke

Kategoria: Filmy

Niedaleka przyszłość. W roku 2029 John Connor stoi na czele podziemia, walcząc z zagrażającymi ludzkości cyborgami. W tej nierównej walce musi zmierzyć się z siłami przeszłości i... przyszłości. Aby zapewnić sobie życie, wysyła w przeszłość zaufanego porucznika Kyle'a Reese'a, który musi uratować matkę Connora przed śmiercią. Ale to, czego się dowiaduje, zmienia wszystko. Oprócz Ziemi A i Ziemi B istnieje jeszcze jedno uniwersum – C, które ma stać się miejscem dla ludzkości. Tymczasem SkyNet szykuje się do najpotężniejszej wojny w dziejach. Wojny, której celem jest zgładzenie gatunku ludzkiego.

Najdłuższa podróż (film 2015)

Najdłuższa podróż - film 2015

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 12 czerwca 2015 (Polska)

Reżyseria: George Tillman Jr.

Aktorzy: Scott Eastwood, Britt Robertson

Kategoria: Filmy

Historie dwóch par zbiegają się w najmniej oczekiwanym momencie. 91-letni Ira Levinson podróżuje samochodem w mroźny i śnieżny dzień. Wkrótce dochodzi do wypadku, w skutek którego zostaje uwięziony we wraku auta. Czekając na pomoc, zaczyna wspominać swoje życie. Mówi o czasach wojny, radości, smutku i marzeniach. Przede wszystkim wspomina dni, które spędził ze swoją żoną Ruth (Oona Chaplin). Jej duch towarzyszy mu w trakcie tej ostatniej podróży, dodaje otuchy i przekonuje, że jego czas jeszcze nie nadszedł. Równocześnie Sophia (Britt Robertson) – studentka ostatniego roku historii sztuki poznaje kowboja Luke'a (Scott Eastwood), który po ciężkim wypadku wraca na arenę, by ocalić rodzinne ranczo przed zniszczeniem. Luke skrywa jednak pewną tajemnicę.

Poltergeist (film 2015)

Poltergeist - film 2015

Gatunek: Horror

Produkcja: USA

Premiera: 29 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: Gil Kenan

Aktorzy: Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt

Kategoria: Filmy

Podmiejski dom rodziny Bowenów opanowują złe duchy. Po zniknięciu córki domownicy jednoczą siły, by ją odzyskać. Film „Poltergeist” to remake horroru „Duch” z 1982 roku. Za reżyserię odpowiada Gil Kenan, twórca filmów „Straszny dom” i „Miasto cienia”. W rolach głównych występują Sam Rockwell, Rosemarie DeWitt oraz Jared Harris.

Kraina jutra (film 2015)

Kraina jutra - film 2015

Gatunek: Science fiction

Produkcja: USA

Premiera: 29 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: Brad Bird

Aktorzy: Britt Robertson, George Clooney

Kategoria: Filmy

Dwoje bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey, wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”.

Mad Max: Na drodze gniewu (film 2015)

Mad Max: Na drodze gniewu - film 2015

Gatunek: Sensacyjny, Science fiction

Produkcja: Australia, USA

Premiera: 22 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: George Miller

Aktorzy: Tom Hardy, Charlize Theron

Kategoria: Filmy

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe'ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

Wiek Adaline (film 2015)

Wiek Adaline - film 2015

Gatunek: Melodramat

Produkcja: USA

Premiera: 15 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: Lee Toland Krieger

Aktorzy: Blake Lively, Michiel Huisman

Kategoria: Filmy

Urodzona na początku XX wieku piękna Adaline jako dwudziestolatka ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Wciąż podróżując, zmieniając tożsamość traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Ta pełna przygód i dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały niemal XX wiek. To życie jest fantastycznie wręcz interesujące, kolorowe, niezwykłe ale także bardzo samotne. W końcu Adaline znajduje miłość, dla której warto wyrzec się nawet nieśmiertelności. Ale czy to możliwe?

Avengers: Czas Ultrona (film 2015)

Avengers: Czas Ultrona - film 2015

Gatunek: Akcja, Science fiction

Produkcja: USA

Premiera: 7 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: Joss Whedon

Aktorzy: Robert Downey Jr., Chris Evans

Kategoria: Filmy

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

Saga Wikingów (film 2015)

Saga Wikingów - film 2015

Gatunek: Przygodowy

Produkcja: Niemcy, RPA, Szwajcaria

Premiera: 1 maja 2015 (Polska)

Reżyseria: Claudio Fäh

Aktorzy: Tom Hopper, Ryan Kwanten

Kategoria: Filmy

Wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów – Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przewodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża – zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

System (Child 44) (film 2015)

System (Child 44) - film 2015

Gatunek: Dramat, Thriller

Produkcja: Czechy, USA, Wielka Brytania, Rumunia

Premiera: 24 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Daniel Espinosa

Aktorzy: Tom Hardy, Gary Oldman

Kategoria: Filmy

Stalinowska Rosja. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały Partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.

Nocny pościg (film 2015)

Nocny pościg - film 2015

Gatunek: Dramat, Kryminał, Akcja

Produkcja: USA

Premiera: 17 kwietnia 2015 (Polska)

Reżyseria: Jaume Collet-Serra

Aktorzy: Liam Neeson, Ed Harris

Kategoria: Filmy

W życiu brooklińskiego gangstera i niezawodnego płatnego zabójcy Jimmy'ego Conlona (Neeson), niegdyś znanego jako Grabarz, bywało już lepiej. 55-letniego gangstera, starego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire'a (Harris), prześladują nie tylko grzechy przeszłości, lecz także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Wydaje się, że tylko whisky może ukoić jego nerwy. Gdy jednak jego dawno niewidziany syn Mike (Kinnaman) staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy swoją przestępczą rodziną, a synem, którego porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać. Jedynym sposobem, w jaki Jimmy może odpokutować za błędy przeszłości, może okazać się uchronienie syna przed losem, jaki według Jimmy'ego jest pisany jemu samemu – znalezienie się po złej stronie lufy pistoletu. Jimmy nie ma dokąd uciec, a w ciągu jednej nocy musi podjąć decyzję, komu jest winien lojalność.