Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy plików (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Anonimus” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Tak samo należy postąpić, jeżeli film ma być określonego formatu, np. avi bądź rmvb itp.

Anonimus

Anonimus

Reżyseria: Roland Emmerich

Scenariusz: John Orloff

Premiera: 11 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: Niemcy, Wielka Brytania

Gatunek: Dramat

Kategoria: Filmy

Thriller polityczny próbujący odpowiedzieć na pytanie, kto tak naprawdę był autorem dzieł Williama Szekspira. Według jednej z historycznych hipotez autorstwo utworów Szekspira przypisuje się Edwardowi de Vere, hrabiemu Oksford (Rhys Ifans). Tło historyczne filmu tworzą wydarzenia mające miejsce ponad 400 lat temu, pod koniec panowania królowej Elżbiety I (Vanessa Redgrave), a przede wszystkim rebelia skierowana przeciw królowej.

Jeden dzień (One Day)

Jeden dzień

Reżyseria: Lone Scherfig

Scenariusz: David Nicholls

Premiera: 11 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Melodramat

Kategoria: Filmy

Emma (Anne Hathaway) i Dexter (Jim Sturgess) spotykają się po raz pierwszy w noc ukończenia szkoły – 15 lipca 1988 r. Ona jest dziewczyną z klasy robotniczej, ma ambicje, marzy o uczynieniu świata lepszym. On jest bogatym uwodzicielem, który pragnie, by świat układał się układał tak, jak on tego pragnie. Postanawiają spotykać się ze sobą każdego roku, 15 lipca, przez następne dwadzieścia lat. Opowiadają sobie wtedy o swych miłościach, złamanych sercach, sukcesach, ziszczonych nadziejach i niespełnionych marzeniach...

Listy do M.

Listy do M.

Reżyseria: Mitja Okorn

Scenariusz: Karolina Szablewska, Marcin Baczyński

Premiera: 10 listopada 2011

Produkcja: Polska

Gatunek: Komedia romantyczna

Kategoria: Filmy

Przez lata kobiety wylewały łzy razem z Bridget Jones, zakochiwały się na zabój w Hugh Grancie i śmiały się, nawet kiedy w perspektywie czterech wesel pojawiał się pogrzeb. Teraz czas na film „Listy do M.”, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą, jak kochać, w najbardziej romantycznym przeboju tego roku.

Tower Heist: Zemsta cieciów

Tower Heist: Zemsta cieciów

Reżyseria: Brett Ratner

Scenariusz: Ted Griffin, Jeff Nathanson

Premiera: 10 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Akcja, Komedia kryminalna

Kategoria: Filmy

Grupa znajomych odkrywa, że zostali oszukani przez nieuczciwego biznesmena, w ramach odwetu postanawiają włamać się do jego rezydencji. Zemsta najlepiej smakuje na czczo...

Wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny

Reżyseria: Przemysław Angerman

Scenariusz: Przemysław Angerman, Adam Karolewski

Premiera: 4 listopada 2011

Produkcja: Polska

Gatunek: Komedia

Kategoria: Filmy

Trzej faceci (Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Jan Frycz) i piękna dziewczyna (Katarzyna Glinka). Ich losy połączy tytułowy wyjazd integracyjny, który wymknie się spod kontroli i przerodzi w prawdziwą imprezową apokalipsę. W obsadzie filmu integruje się doborowa ekipa aktorska – obok wymienionych w imprezie udział biorą: Katarzyna Figura, Sławomir Orzechowski, Bartłomiej Topa, Grzegorz Halama, Mariusz Czajka, Robert Gonera, Zbigniew Buczkowski, Jarosław Jakimowicz i Mirosław Zbrojewicz, a ich komiczne popisy wspomagają Afrykańczyk, Eskimos, para Norwegów i... indiański zespół disco polo. Przed Wami lawina komicznych nieporozumień!

Przygody Tintina (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn)

Przygody Tintina (The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn)

Reżyseria: Steven Spielberg

Scenariusz: Joe Cornish, Edgar Wright

Premiera: 4 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: Belgia, Nowa Zelandia, USA

Gatunek: Animacja, Familijny, Przygodowy

Kategoria: Filmy

Film zrealizowany na podstawie klasycznego komiksu frankońskiego wydrukowanego w ponad 200 milionach egzemplarzy, tłumaczonego na 50 języków. Nic nie jest w stanie powstrzymać śmiałego reportera śledczego TINTINA, młodego bohatera ponadczasowego komiksu, przed rozwiązaniem tajemnic świata. W pierwszym z trzech planowanych filmów ten nieustraszony reporter, jego niesforny, ale oddany pies Snowy oraz skłonny do bijatyk kapitan Haddock wyruszają, aby odnaleźć od dawna zaginiony statek, który kryje tajemnicę starożytnego skarbu... i klucz do odwiecznej klątwy.

Ilu miałaś facetów? (What's Your Number?)

Ilu miałaś facetów? (What's Your Number?)

Reżyseria: Mark Mylod

Scenariusz: Gabrielle Allan, Jennifer Crittenden

Premiera: 4 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Komedia romantyczna

Kategoria: Filmy

Życie Ally staje na głowie, gdy pewnego dnia natrafia na artykuł w magazynie, z którego wynika, że „kobiety, które miały 20 lub więcej partnerów, mają wszelkie szanse pozostać samotne przez całe życie”. Po krótkim bilansie dotychczasowych partnerów, „narzeczonych”, i chłopaków Ally dochodzi do listy 20 kochanków i zaczyna tracić nadzieję, że kiedykolwiek wyjdzie za mąż. Poprzysięga sobie, że lista pozostanie zamknięta i z pomocą przystojnego sąsiada postanawia odnaleźć byłych facetów, by przekonać się, czy któryś z nich nie jest „tym jedynym”... W rolach głównych: Anna Farris („Straszny film 4”, „Tajemnica Brokeback Mountain”), Chris Evans („Królowie ulicy”, „Push”, „Fantastyczna czwórka”) i Zachary Quinto (serial TV „Herosi”, „Star Trek”). Reżyseria: Mark Mylod („Ali G”).

Niebezpieczna metoda (A Dangerous Method)

Niebezpieczna metoda (A Dangerous Method)

Reżyseria: David Cronenberg

Scenariusz: Christopher Hampton

Premiera: 4 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: Francja, Kanada, Niemcy, Szwajcaria, Wielka Brytania

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Thriller

Kategoria: Filmy

Carl Jung jest uczniem doświadczonego uczonego – Zygmunta Freuda. Pod opieką starszego mentora poznaje techniki pozwalające na zaglądanie w głąb ludzkich umysłów i wyłanianie z nich najmroczniejszych pragnień. Pewnego dnia do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung, przywieziona zostaje młoda i piękna pacjentka – Sabina. Wkrótce relacja między nim a nowoprzybyłą zacznie wykraczać daleko poza zwyczajny schemat leczenia. Rodzący się między tą parą ognisty romans staje na drodze dalszej współpracy Junga z jego dotychczasowym przełożonym – Freudem. Obaj zaczynają między sobą ostro rywalizować. Dzięki Sabinie, Carl staje u progu odkrycia całkowicie nowatorskiej i niezwykle kontrowersyjnej metody leczenia ludzi chorych psychicznie. Dzięki niej będzie mógł poznać głęboko skrywane i nigdy niewypowiedziane sekrety.

Służące (The Help)

Służące (The Help)

Reżyseria: Tate Taylor

Scenariusz: Tate Taylor

Premiera: 4 listopada 2011 (Polska)

Produkcja: Indie, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Gatunek: Dramat

Kategoria: Filmy

Akcja filmu toczy się w stanie Mississippi w latach 60. W roli głównej występuje Emma Stone (gwiazda hitu kinowego „Zombieland”) grająca Skeeter, dziewczynę z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki. Niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Nominowana do Oscara Viola Davis w roli Albeen decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

Contagion – Epidemia strachu

Contagion – Epidemia strachu

Reżyseria: Steven Soderbergh

Scenariusz: Scott Z. Burns

Premiera: 28 października 2011 (Polska)

Produkcja: USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Gatunek: Thriller, Akcja, Science Fiction

Kategoria: Filmy

Contagion to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus. Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie.