Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl – Muzyka

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy albumów muzycznych (nowości), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego albumu, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego albumu interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę nowej płyty Madonny i będziesz chciał/ała, aby muzyka z tej płyty była określonego formatu, to zaraz po tytule dodaj: mp3, wma bądź ogg itp.

Madonna – Rebel Heart (muzyka 2015)

Madonna - Rebel Heart - muzyka 2015

Wykonawca: Madonna

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Pop

Kategoria: Muzyka

Królowa rekordów udowodniła, że nawet niespodziewany „wyciek” materiału jest w stanie przekuć na swój kolejny sukces – „Rebel Heart” już ponad dwa miesiące przed premierą dotarł na szczyt notowań w 46 krajach! Nowy materiał Madonny nagrywany był w Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie przy udziale m.in. takich producentów jak Diplo, Kanye West, Blood Diamonds czy DJ Dahi. Na płycie usłyszymy też udzielających się wokalnie Nicki Minaj i... Mike'a Tysona.

Selah Sue – Reason (muzyka 2015)

Selah Sue - Reason - muzyka 2015

Wykonawca: Selah Sue

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Soul, Funk, Rock

Kategoria: Muzyka

Minęły cztery lata od debiutu, a wygląda na to, że Selah Sue jeszcze nie do końca uporała się z wszystkimi demonami, ale przynajmniej zaprzęgła je do skomponowania piosenek na album „Reason”. Piosenek pożerających słuchacza energią, światłem i emocjami. „Sukces nie uleczył moich ran” – zapewnia artystka. „Nic tak naprawdę nie zmienił. To podróż, bitwa, którą będę toczyć całe życie”. Przeskakując zgrabnie między falami electro-soulu, sennością trip hopu i kaskadami house'owych beatów, Selah Sue odnajduje na płycie „Reason” swą prawdziwą muzyczną tożsamość. „To równanie z wieloma zmiennymi” – mówi Belgijka. To również doskonała równowaga, której szukała w wielu studiach nagraniowych, głównie w Belgii, ale także w Londynie, na Jamajce w Los Angeles, z dwoma wytrawnymi producentami, Duńczykiem Robinem Hannibalem (Little Dragon, Kendrick Lamar) i Szwedem Ludwigiem Göranssonem, znanym ze współpracy z popowym trio Haim i amerykańskim raperem Childishem Gambino.

Armin Van Buuren – A State Of Trance 2015 (muzyka 2015)

Armin Van Buuren - A State Of Trance - muzyka 2015

Wykonawca: Armin Van Buuren

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Trance

Kategoria: Muzyka

Wielu chciało jej dorównać, wielkie nazwiska przez lata próbowały stworzyć serię kompilacji, która chociaż przez moment będzie w stanie konkurować z kultową „A State Of Trance”. Nic z tego, dzieło Armina Van Buurena jest pod każdym względem bezkonkurencyjne. Nie tylko pod kątem repertuaru, ale również marki która przez ponad dekadę urosła do wielkich rozmiarów. Ekskluzywne, specjalnie tworzone na tę okazję utwory, podział na spokojne „On The Beach” i energetyczne „In The Club” oraz pasja, którą znany Holender wkłada w każde wydawnictwo. To wszystko sprawia, że słynne „A State Of Trance” to zdecydowanie najchętniej kupowana i najczęściej nagradzana taneczna kompilacja na świecie. Odsłona opatrzona numerkiem 2015 to pozycja wyjątkowa, bowiem usłyszymy tutaj aż 5 nowych utworów Armina Van Buurena, w tym wielki powrót jego aliasu Rising Star.

Ricky Martin – A Quien Quiera Escuchar (muzyka 2015)

Ricky Martin - A Quien Quiera Escuchar - muzyka 2015

Wykonawca: Ricky Martin

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Pop

Kategoria: Muzyka

„A Quien Quiera Escuchar (Ktokolwiek chce posłuchać)” to już 10-ta studyjna płyta gwiazdy muzyki latino-pop, Ricky'ego Martina. Najbardziej osobisty album w karierze, pokazujący jego dojrzałość zarówno jako artysty, jak i mężczyzny, po raz kolejny udowadnia pozycję Martina jako jednego z najważniejszych postaci współczesnej muzyki latynoskiej. Na 10 utworach (w wersji deluxe 13) zawiera się swoisty list miłosny do fanów, którzy niezmiennie wspierają go od początku kariery. „To jedna z moich ulubionych płyt” – mówi Ricky. „Proces jej nagrywania różnił się od wszystkiego, co robiłem do tej pory. Tym razem pozwoliłem uwieść się profesjonalistom, którzy wiele mnie nauczyli i pomogli poszerzyć moje muzyczne horyzonty. Dzięki nim inaczej zacząłem interpretować niektóre utwory. W ten sposób powstał bardzo rytmiczny album mieszający wiele gatunków, ale nie zabrakło na nim także wzruszających ballad z mocnymi teksami. Jestem nim ogromnie podekscytowany – i mam nadzieję udzieli się to także moim fanom!”.

Marcus Miller – Afrodeezia (muzyka 2015)

Marcus Miller - Afrodeezia - muzyka 2015

Wykonawca: Marcus Miller

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Jazz

Kategoria: Muzyka

Afrodeezia – to najnowszy album genialnego amerykańskiego gitarzysty, kompozytora aranżera i multiinstrumentalisty Marcusa Millera. Jego charakterystyczny styl gry na gitarze basowej jest rozpoznawalny dziś na całym świecie. Muzyk ma w swoim dorobki współpracę z największymi gwiazdami muzyki jazzowej i nie tylko, m.in. z Milesem Davisem, Arethą Franklin, Lutherem Vandrossem, Davidem Sanbornem, czy Alem Jarreau. Jest też laureatem nagrody Grammy w 2001 roku za najlepszy album jazzowy.

O.S.T.R – Podróż Zwana Życiem (muzyka 2015)

O.S.T.R - Podróż Zwana Życiem - muzyka 2015

Wykonawca: O.S.T.R

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Rap, Hip-hop

Kategoria: Muzyka

O.S.T.R.: „To najważniejsza płyta w moim życiu. Od dziecka, chodząc do szkół muzycznych, zbierałem wiedzę, do której musiałem dojrzeć, aby w pełni ją wykorzystać. Jako Killing Skills chcieliśmy pozostać przy hip-hopie, ale w taki sposób, by przy produkcji wykorzystać wszystkie elementy dzieła muzycznego, bez ograniczeń. Dlatego płyta inspirowana jest muzyką filmową, muzyką poważną, ale już nie rozrywkową. W moim odczuciu jest to nowoczesna muzyka dla dorosłych. Moja własna muzyka. Wybraliśmy jedyną w swoim rodzaju drogę. Nie usłyszycie tego nigdzie indziej.”

The Prodigy – Day Is My Enemy (muzyka 2015)

The Prodigy - Day Is My Enemy - muzyka 2015

Wykonawca: The Prodigy

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Elektroniczna

Kategoria: Muzyka

„The Day Is My Enemy” to tytuł nowego studyjnego albumu THE PRODIGY. Nowe utwory zabiorą słuchaczy w podróż po ciemnych zakamarkach miejskiego życia nocnego, gdzie gniew jest wiecznie odczuwalną energią czającą się pod powierzchnią pozornego spokoju. „Nie potrafię powiedzieć, dlaczego ta płyta ma w sobie tyle gniewu. Myślę, że on tkwi gdzieś głęboko we mnie. Zawsze postrzegałem muzykę jako formę ataku. Nowe utwory są bardzo ostre, ale nie planowałem tego. Po prostu pewne dźwięki, które pojawiły się w trakcie pracy w studio kumulowały się we mnie przez ostatnie 4 lata. „Gniew to energia” – te słowa w jakiś sposób zawsze rozbrzmiewały w mojej głowie. Napięcie odczuwalne jest niemalże od pierwszych dźwięków jakie można usłyszeć na płycie. Muzyka ma wywołać poczucie zagrożenia. O to właśnie chodzi w twórczości The Prodigy” – mówi Liam Howlett.

Soko – My Dreams Dictate My Reality (muzyka 2015)

Soko - My Dreams Dictate My Reality - muzyka 2015

Wykonawca: Soko

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Folk, Pop, Rock

Kategoria: Muzyka

Nagradzana aktorka, enigmatyczna piosenkarka. Nieziemska mieszanka folku i popu sprawiła, że Soko porównywano do takich artystek jak Björk i Keren Ann. Urodziła się w 1986 roku w Bordeaux jako Stephanie Sokolinski. W wieku 17 lat wyjechała do Paryża studiować aktorstwo. Zagrała w wielu francuskich filmach, z których najgłośniejszym był obraz Xaviera Giannolego „A l'Origine”. W 2007 roku wylansowała w Europie przebój „I'll Kill Her”, a potem nastąpiło supportowanie M.I.A. na trasie promującej album Angielki „Kala” oraz współpraca z The Go! Team i Cornershop. Następnie Soko założyła wytwórnię płytową Babycat Records i wydała w niej debiutancką EP-kę „Not Sokute”. Na początku 2009 roku artystka ogłosiła na MySpace, że kończy z muzyką, by sześć miesięcy po tym fakcie ogłosić powrót do muzycznego biznesu. Rezultatem był debiutancki album, wydany w 2011 roku „I Thought I Was an Alien”.

Mark Knopfler – Tracker (muzyka 2015)

Mark Knopfler - Tracker - muzyka 2015

Wykonawca: Mark Knopfler

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Blues, Rock, Country

Kategoria: Muzyka

„Tracker” to ósmy solowy album Marka Knopflera. Płyta zatytułowana „Tracker” zawiera 11 nowych utworów. Wśród wielu inspiracji do napisania piosenek znaleźli się m.in. Beryl Bainbridge i Basil Bunting. „Tracker” został nagrany w Londynie w British Grove Studios i wyprodukowany przez Knopflera i Guy'a Fletchera. Album „Tracker” ukazał się na CD, podwójnym winylu, CD deluxe z 4 dodatkowymi utworami oraz specjalnym boxie, zawierającym CD, winyle, dodatkowe CD z 6 dodatkowymi utworami, DVD z ekskluzywnym, krótkim filmem, wyreżyserowanym przez Hanrika Hansena oraz wywiadem z Markiem opowiadającym o nowym albumie.

Echosmith – Talking Dreams (muzyka 2015)

Echosmith - Talking Dreams - muzyka 2015

Wykonawca: Echosmith

Rok premiery: 2015

Rodzaj muzyki: Pop, Rock

Kategoria: Muzyka

W Ameryce mają już na koncie platynowego singla, teraz ruszają na podbój reszty świata z debiutanckim albumem. Echosmith to czwórka rodzeństwa z Kalifornii, trzech braci i siostra, specjalizująca się w miłym dla ucha indie popie z domieszką rocka. W ich muzyce pobrzmiewają echa Fleetwood Mac, Coldplay, The Smiths, Joy Division i U2. Bracia Graham (perkusja), Jamie (gitara, śpiew) i Noah (gitara basowa, śpiew) oraz ich siostra, Sydney (wokal, klawisze), noszą swojsko brzmiące nazwisko Sierota. Amerykańska prasa muzyczna już okrzyknęła powstały w 2009 roku kwartet wielką nadzieją indie rocka. Echosmith zasłynęli singlową piosenką „Cool Kids”.

« Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna »