Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl

Znajdziesz tutaj opisy plików-nowości, których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na nazwę lub okładkę danego pliku, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą zadowalające, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy szukanego pliku interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Przemytnik” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były przetłumaczone na język polski, to zaraz po tytule dodaj: Lektor PL. W podobny sposób należy postąpić, jeżeli film ma mieć określony format, np.: AVI, RMVB, MPG, MKV, WMV, MP4, 3GP itp.

Wilcze echa (film 2019)

Wilcze echa - film 2019

Gatunek: Dramat

Produkcja: Francja

Premiera: 17 stycznia 2019 (świat)

Reżyseria: Abel Lanzac

Aktorzy: François Civil, Omar Sy, Mathieu Kassovitz

Kategoria: Filmy

Załoga Titane – supernowoczesnej łodzi podwodnej z napędem atomowym, wykonuje misję wojskową u wybrzeży Syrii. W pewnym momencie doskonale wyszkolony specjalista obsługi sonaru melduje niezidentyfikowany dźwięk dobiegający z morskich głębin. Chwilę później ich okręt podwodny zostaje zaatakowany, a dowódcom z trudem udaje się uratować załogę od pewnej śmierci. Gdy wszyscy bezpiecznie docierają do portu, okazuje się, że świat znajduje się na krawędzi wojny nuklearnej. Dowództwo otrzymuje wiadomość, że w stronę Francji zmierza pocisk z głowicą atomową. Załoga okrętu Titane otrzymuje rozkaz kontrataku, po czym niezwłocznie wyrusza na misję, która może doprowadzić do międzynarodowego konfliktu na niespotykaną dotąd skalę. Coś jednak nie daje spokoju specjaliście od analizy podwodnych dźwięków. Jeżeli jego podejrzenia są słuszne, to może się okazać, że najnowocześniejsza technika przegra walkę z genialnie zaplanowanym podstępem.

Przemytnik (film 2018)

Przemytnik - film 2018

Gatunek: Dramat, Kryminał

Produkcja: USA

Premiera: 10 grudnia 2018 (świat)

Reżyseria: Clint Eastwood

Aktorzy: Clint Eastwood, Bradley Cooper

Kategoria: Filmy

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Aquaman (film 2018)

Aquaman - film 2018

Gatunek: Akcja, Science fiction

Produkcja: Australia, USA

Premiera: 26 listopada 2018 (świat)

Reżyseria: James Wan

Aktorzy: Jason Momoa, Amber Heard

Kategoria: Filmy

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całego świata. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

Ocean ognia (film 2018)

Ocean ognia - film 2018

Gatunek: Thriller, Akcja

Produkcja: USA

Premiera: 19 października 2018 (świat)

Reżyseria: Donovan Marsh

Aktorzy: Gerard Butler, Gary Oldman

Kategoria: Filmy

Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Toledo, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z oddziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

Venom (film 2018)

Venom - film 2018

Gatunek: Akcja, Science fiction

Produkcja: Chiny, USA

Premiera: 1 października 2018 (świat)

Reżyseria: Ruben Fleischer

Aktorzy: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed

Kategoria: Filmy

Historia ewolucji najbardziej tajemniczej i niegodziwej postaci z uniwersum Marvela – Venoma! Dziennikarz Eddie Brock (Tom Hardy) latami próbował zdemaskować niecne działania firmy prowadzonej przez naukowca Carltona Drake’a (Riz Ahmed), aż stało się to jego obsesją i zniszczyło mu karierę oraz związek z ukochaną Anne (Michelle Williams). Załamany po stracie pracy i narzeczonej Brock staje się niespodziewanie nosicielem obcego symbionta, za sprawą którego otrzymuje nadzwyczajne supermoce. Nieprzewidywalny, mroczny i agresywny Venom przeraża Brocka, ale też inspiruje i kusi nowymi możliwościami. Obaj toczą walkę starając się przejąć kontrolę nad sobą nawzajem, jednocześnie coraz bardziej się ze sobą scalając. Czy Brock znajdzie dość siły, by zwalczyć zło i czy uda mu się pokonać daleko bardziej potężnego i lepiej uzbrojonego symbionta, Riota?

Źle się dzieje w El Royale (film 2018)

Źle się dzieje w El Royale - film 2018

Gatunek: Thriller

Produkcja: USA

Premiera: 28 września 2018 (świat)

Reżyseria: Drew Goddard

Aktorzy: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson

Kategoria: Filmy

Stany Zjednoczone, rok 1969. Tytułowy El Royale to znajdujący się na granicy dwóch stanów podupadający hotel nad jeziorem Tahoe, do którego pewnego dnia przyjeżdża kilkoro nieznajomych sobie osób skrywających mroczne sekrety: ksiądz Daniel Flynn (Jeff Bridges), sprzedawca odkurzaczy Seymour (Jon Hamm), piosenkarka Darlene (Cynthia Erivo), hippiska Emily (Dakota Johnson) i jej siostra Rose (Cailee Spaeny). Wkrótce do tego grona dołączy także tajemniczy mężczyzna Bill Lee (Chris Hemsworth). Gośćmi hotelu zajmuje się zdziwaczały pracownik, a sam budynek, w którym pracuje hotelarz jest wyjątkowy. To co wolno w jednej części budynku znajdującej się na terenie Kalifornii, nie do końca może być legalne w drugiej części znajdującej się na terenie stanu Nevada. W ciągu jednej brzemiennej w skutki nocy każdy z gości hotelu stanie w obliczu szansy na odkupienie, zanim nie rozpęta się prawdziwe piekło, a wszystko dlatego, że tylko jedna z tych osób jest tym, za kogo się podaje...

Dom, który zbudował Jack (film 2018)

Dom, który zbudował Jack - film 2018

Gatunek: Dramat

Produkcja: Dania, Francja, Niemcy, Szwecja

Premiera: 14 maja 2018 (świat)

Reżyseria: Lars von Trier

Aktorzy: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman

Kategoria: Filmy

Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Lars von Triera, twórcy „Nimfomanki”, „Antychrysta” i „Melancholii”. Duńczyk nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach, tym razem postanowił jednak opowiedzieć o złym mężczyźnie. To prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. Trier pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który wraz z każdą zbrodnią doskonali swój krwawy warsztat. Jack to typ poszukującego myśliciela, z pasji inżynier-architekt, ale gdy obserwujemy, jak inscenizuje miejsce zbrodni, ustawia zwłoki, by je uwiecznić aparatem, nie ma wątpliwości, że ma w sobie też coś z artysty. Przypomina wręcz reżysera na filmowym planie. Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, Lars von Trier sięga po motywy z twórczości Goethego, malarstwo Francisa Bacona i Eugène’a Delacroix, poezję Williama Blake’a, muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda, a nawet po swoje własne dzieła. Zaprasza widza do udziału w widowisku, które wymaga nie tylko mocnych nerwów, ale i otwartej głowy. Takie podejście zostaje jednak z nawiązką wynagrodzone.

Kobieta idzie na wojnę (film 2018)

Kobieta idzie na wojnę - film 2018

Gatunek: Dramat, Komedia, Przygodowy

Produkcja: Francja, Islandia, Ukraina

Premiera: 12 maja 2018 (świat)

Reżyseria: Benedikt Erlingsson

Aktorzy: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson

Kategoria: Filmy

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Bóg nie umarł: Światło w ciemności (film 2018)

Bóg nie umarł: Światło w ciemności - film 2018

Gatunek: Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 30 marca 2018 (świat)

Reżyseria: Michael Mason

Aktorzy: David A.R. White, John Corbett

Kategoria: Filmy

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości.

Paweł, apostoł Chrystusa (film 2018)

Paweł, apostoł Chrystusa - film 2018

Gatunek: Historyczny

Produkcja: USA

Premiera: 22 marca 2018 (świat)

Reżyseria: Andrew Hyatt

Aktorzy: Jim Caviezel, James Faulkner

Kategoria: Filmy

Paweł (James Faulkner) był jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa. Z czasem jednak nawrócił się i stał jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych apostołów. Swoje ostatnie dni Święty spędza w ponurej celi, czekając na egzekucję. Jego przyjaciel i lekarz, Łukasz (Jim Caviezel), ryzykuje życiem i wyrusza do Rzymu, aby go odwiedzić. Tymczasem Apostoł jest pod czujnym okiem prefekta więzienia Mauritiusa (Oliviera Martineza), który stara się zrozumieć, dlaczego starzec uważany jest przez Nerona za zagrożenie. Kiedy Łukasz przybywa na miejsce, Paweł postanawia napisać z nim kolejną Księgę, która opisuje początki „Drogi” i narodziny tego, co będzie znane jako Kościół.