Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl – Filmy

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy filmów (nowości filmowych), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego filmu, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą spełniały Twoich oczekiwań, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego filmu interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Anna Karenina” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Jeżeli oprócz polskiego lektora, film ma mieć również określony format, to na końcu dodaj także jego rozszerzenie, czyli wpisz np.: avi, rmvb, wmv, mpeg, flv, 3gp, mp4 itp.

Dopóki piłka w grze (film 2012)

Dopóki piłka w grze - film 2012

Gatunek: Dramat, Sportowy

Produkcja: USA

Premiera: 28 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Robert Lorenz

Aktorzy: Clint Eastwood, Amy Adams

Kategoria: Filmy

Wzruszająca historia niełatwych relacji ojca i córki, w gwiazdorskiej obsadzie. Baseballowy łowca talentów Gus Lobel (Clint Eastwood) nie może pogodzić się z upływającym czasem. Kiedy dopada go starość i zaczyna się ostatnia runda w jego karierze – nie planuje usiąść na ławce rezerwowych. Biuro Atlanta Bravers nie liczy się z jego zdaniem, zwłaszcza w sprawie wyboru nowego pałkarza. Do gry wchodzi wtedy Mickey (Amy Adams), córka Gusa, ambitna prawniczka, dzisiaj bliska pozycji partnera w firmie. Wspiera ojca w wyszukiwaniu nowych graczy narażając własną karierę. Jest też konkurencyjny łowca talentów (Justin Timberlake), nieźle zapowiadający się komentator, który nie dorywa oczu od Mickey.

Gambit, czyli jak ograć króla (film 2012)

Gambit, czyli jak ograć króla - film 2012

Gatunek: Komedia kryminalna

Produkcja: USA

Premiera: 26 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Michael Hoffman

Aktorzy: Colin Firth, Cameron Diaz

Kategoria: Filmy

Harry Deane (Colin Firth) planuje okraść jednego z najbogatszych ludzi świata, ekscentrycznego miliardera Lionela Shabandara (Alan Rickman). Brakuje mu tylko jednego elementu – pięknej kobiety, która zagrałaby rolę przynęty. Nicole (Cameron Diaz) wydaje się być idealną kandydatką, lecz Harry wkrótce sam ulega jej wdziękom, co w efekcie pokrzyżuje mu plany.

Piąta pora roku (film 2012)

Piąta pora roku - film 2012

Gatunek: Dramat obyczajowy

Produkcja: Polska

Premiera: 26 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Jerzy Domaradzki

Aktorzy: Ewa Wiśniewska, Marian Dziędziel

Kategoria: Filmy

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

Hobbit: Niezwykła podróż (film 2012)

Hobbit: Niezwykła podróż - film 2012

Gatunek: Fantasy, Przygodowy

Produkcja: Nowa Zelandia, USA

Premiera: 25 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Peter Jackson

Aktorzy: Ian McKellen, Martin Freeman

Kategoria: Filmy

Pierwszy z filmowej trylogii – opartej na ponadczasowym arcydziele „Hobbit, czyli tam i z powrotem” autorstwa J.R.R. Tolkiena – „Hobbit: Niezwykła podróż” podąża śladami Bilbo Bagginsa, który wyrusza na epicką wyprawę by odzyskać legendarne królestwo Krasnoludów i pokonać smoka Smauga. W drodze Hobbit nie tylko odkryje w sobie odwagę i pomysłowość, ale zdobędzie też pierścień, który wpłynie na losy całego Śródziemia. „Hobbit: Niezwykła podróż” to największe wydarzenie filmowe od czasu ekranizacji serii „Władca Pierścieni”.

Supermarket (film 2012)

Supermarket - film 2012

Gatunek: Thriller

Produkcja: Polska

Premiera: 25 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Maciej Żak

Aktorzy: Mikołaj Roznerski, Marian Dziędziel

Kategoria: Filmy

12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum. Supermarket – niezwykły thriller pełen pozornie błahych wydarzeń, których konsekwencji nie sposób przewidzieć. Nagrodzony podczas 49. International Antalya Golden Orange Film Festival, Marian Dziędziel fascynuje w każdej scenie jako zręczny manipulator. Wraz z nim niezapomniane role tworzą Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz. Gdy w sylwestrową noc, w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo, że dla wszystkich zamieszanych w sprawę, nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Zabić, jak to łatwo powiedzieć (film 2012)

Zabić, jak to łatwo powiedzieć - film 2012

Gatunek: Kryminał, Thriller

Produkcja: USA

Premiera: 7 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Andrew Dominik

Aktorzy: Brad Pitt, Scoot McNairy

Kategoria: Filmy

Jackie Cogan jest płatnym zabójcą. Lubi pracować szybko i bez zbędnych słów. Nie znosi spoufalać się z ofiarą: „Nie lubię, gdy błagają o litość, wołają swoje matki, padają na kolana. Wolę zabijać delikatnie, z dystansu”. Cogan nie jest tani, ale jest najlepszy. Zostaje wynajęty, by odzyskać pieniądze skradzione podczas mafijnej gry w pokera i wymierzyć karę tym, którzy zdecydowali się na tak bezczelnie głupi skok. Przemierzając ulice Nowego Orleanu ze spokojem niesie zagładę tym, którzy na nią zasłużyli... a także tym, którzy po prostu nie mają szczęścia. Cogan jest jak śmierć we własnej osobie – nieunikniony. Nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie po Ciebie.

Frankenweenie (film 2012)

Frankenweenie - film 2012

Gatunek: Animacja, Czarna komedia

Produkcja: USA

Premiera: 7 grudnia 2012 (Polska)

Reżyseria: Tim Burton

Aktorzy:

Kategoria: Filmy

Twórca „Alicji w krainie czarów” Tim Burton przedstawia opowieść o chłopcu i jego wiernym psie Sparkym. Pewnego dnia podczas zabawy Victora i Sparky'ego, psa potrąca samochód. Młody Victor nie może pogodzić się ze stratą najlepszego przyjaciela, jednak podczas lekcji fizyki dowiaduje się, że jest jeszcze nadzieja. Wykorzystując moce nauki, udaje mu się przywrócić Sparky'emu życie. Chłopiec obawia się jednak, że jego pupil w nowym obliczu może wywołać przerażenie wśród okolicznych mieszkańców, więc ukrywa jego istnienie. Okazuje się to jednak bardzo trudne.

Sinister (film 2012)

Sinister - film 2012

Gatunek: Horror

Produkcja: USA

Premiera: 23 listopada 2012 (Polska)

Reżyseria: Scott Derrickson

Aktorzy: Ethan Hawke, Juliet Rylance

Kategoria: Filmy

Ellison (Ethan Hawke) jest pisarzem, zajmującym się opisywaniem prawdziwych przestępstw. Z nadzieją na napisanie bestsellera, który ożywi jego karierę, wprowadza się z rodziną do nowego domu. Na jego strychu znajduje pudło ze starymi domowymi filmami, obrazującymi życie poprzednich mieszkańców domu, jak również ich morderstwa. Na każdym z filmów Ellison zauważa niezidentyfikowaną postać. Odkrywa w końcu, że wszystkie morderstwa mają związek z nadprzyrodzoną istotą i szybko okazuje się, że teraz to jego rodzina jest w niebezpieczeństwie.

Gangster (film 2012)

Gangster - film 2012

Gatunek: Dramat, Kryminał

Produkcja: USA

Premiera: 23 listopada 2012 (Polska)

Reżyseria: John Hillcoat

Aktorzy: Shia LaBeouf, Tom Hardy

Kategoria: Filmy

Ameryka czasów prohibicji. Bracia Bondurant, podobnie jak wszyscy w ich okolicy, żyją z nielegalnej produkcji alkoholu. Są powszechnie znani ze swej odwagi i nieustępliwości. Interes idzie dobrze, dopóki z Chicago nie przybywa agent specjalny Charlie Rakes będący na usługach skorumpowanego prokuratora. Ogłasza on, że wszyscy producenci alkoholu muszą płacić wysokie łapówki. Bracia Bondurant nie uznają propozycji nie do odrzucenia i jako jedyni odmawiają. W okolicy wybucha krwawa wojna.

Anna Karenina (film 2012)

Anna Karenina - film 2012

Gatunek: Dramat, Kostiumowy

Produkcja: Wielka Brytania

Premiera: 23 listopada 2012 (Polska)

Reżyseria: Joe Wright

Aktorzy: Keira Knightley, Jude Law

Kategoria: Filmy

Ekranizacja jednej z największych „love story” na świecie, powieści Lwa Tołstoja. To historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza w końcu do tragedii...