Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl – Filmy

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy filmów (nowości filmowych), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego filmu, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą spełniały Twoich oczekiwań, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego filmu interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Bezwstydny Mortdecai” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Jeżeli oprócz polskiego lektora, film ma mieć również określony format, to na końcu dodaj także jego rozszerzenie, czyli wpisz np.: avi, rmvb, mpeg, wmv, flv, 3gp, mp4 itp.

Dzika droga (film 2015)

Dzika droga - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 6 lutego 2015 (Polska)

Reżyseria: Jean-Marc Vallée

Aktorzy: Reese Witherspoon, Laura Dern

Kategoria: Filmy

Ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon („Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

Teoria wszystkiego (film 2015)

Teoria wszystkiego - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: Wielka Brytania

Premiera: 30 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: James Marsh

Aktorzy: Eddie Redmayne, Felicity Jones

Kategoria: Filmy

Poruszająca opowieść o życiu u boku geniusza, jednego z największych naukowców wszechczasów – Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne), twórcy teorii czarnych dziur, wybitnego matematyka, sławy akademickiej i pisarza. Hawking poślubił Jane Wilde (Felicity Jones) w 1965 r. Spędzili ze sobą prawie trzydzieści lat. Coś, co początkowo zapowiadało się na sielankę, okazało się trudną przeprawą przez wyniszczającą organizm Hawkinga chorobę (stwardnienie zanikowe boczne). Historia o tym, kiedy geniusz zderza się ze słabością. Ale też wnikliwy, inteligentny obraz postępującego rozpadu małżeństwa.

Bezwstydny Mortdecai (film 2015)

Bezwstydny Mortdecai - film 2015

Gatunek: Akcja, Komedia

Produkcja: USA

Premiera: 23 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: David Koepp

Aktorzy: Johnny Depp, Gwyneth Paltrow

Kategoria: Filmy

Mortdecai wśród płci pięknej znany jest ze swego uroku oraz najbardziej zniewalającego wąsa na Wyspach Brytyjskich. Pewnego dnia wpada na trop zaginionego obrazu Goi zawierającego wskazówki pozwalające przejąć konto bankowe pełne zrabowanego złota. Mortdecai z właściwym sobie wdziękiem i nonszalancją rusza tropem obrazu flirtując przy tym z niemal każdą napotkaną pięknością. Apetyt na skarb ma jednak także rosyjski oligarcha, amerykański miliarder i pewien tajemniczy terrorysta. Największym rywalem Mortdecaia okaże się jednak jego dawny kolega, a obecnie agent wywiadu Alistair Martland (Ewan McGregor), który ma chrapkę nie tylko na obraz Goi, ale także na piękną żonę Charliego – Johannę (Gwyneth Paltrow).

Siódmy syn (film 2015)

Siódmy syn - film 2015

Gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy

Produkcja: Chiny, Kanada, USA, Wielka Brytania

Premiera: 23 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Siergiej Bodrow

Aktorzy: Jeff Bridges, Ben Barnes

Kategoria: Filmy

Kiedy zabijesz wiedźmę, ale zapomnisz ją spalić, ona wróci... silniejsza, straszniejsza, pałająca pragnieniem zemsty... Dawno, dawno temu Stracharz, Mistrz Gregory (laureat Oscara Jeff Bridges), siódmy syn siódmego syna, w nierównej walce z siłami zła pokonał przerażającą wiedźmę, Mateczkę Malkin (Julianne Moore). Na wiele lat w okolicy zapanował spokój. Ale dni Mistrza są policzone i wie, że wiedźma powróci, dlatego od dawna szuka swego następcy. Wielu kandydatów nie sprostało zadaniu, byli zbyt słabi, nie potrafili wykorzystać danych im mocy. Został tylko on – Thomas Ward (Ben Barnes). To właśnie Ward musi stawić czoła Mateczce Malkin, która pragnie, by zło wróciło na ziemię. Mistrz Gregory ma niewiele czasu, by przygotować Thomasa do walki z siłami zła... to, co zajmuje kilka lat, musi zrobić do najbliższej pełni księżyca. Przyszłość ludzkości jest w rękach siódmego syna siódmego syna.

Gra tajemnic (film 2015)

Gra tajemnic - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Premiera: 16 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Morten Tyldum

Aktorzy: Benedict Cumberbatch, Keira Knightley

Kategoria: Filmy

Historia niezwykle utalentowanego Alana Turinga, brytyjskiego matematyka, który w kluczowym momencie II wojny światowej złamał niemiecki kod Enigma. Zespół najbardziej utalentowanych ludzi na świecie pracuje pod okiem genialnego Alana Turinga nad złamaniem skomplikowanego kodu, którym posługują się naziści. Ich niesamowite dokonania, oparte częściowo na pracy polskich naukowców, pozwalają położyć kres najbardziej okrutnej wojnie w historii dużo wcześniej, niż wydawało się to możliwe. Po tych wydarzeniach Turing w blasku chwały przystępuje do badań, których efektem będzie największa rewolucja naszych czasów – powstanie komputera. Mimo niesamowitych zasług, ekscentryczny geniusz wpadnie w poważne kłopoty, które doprowadzą do nieoczekiwanego zwrotu w tej fascynującej historii.

Uprowadzona 3 (film 2015)

Uprowadzona 3 - film 2015

Gatunek: Sensacyjny

Produkcja: Francja

Premiera: 9 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Olivier Megaton

Aktorzy: Liam Neeson, Forest Whitaker

Kategoria: Filmy

Bryana Millsa nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze „swych wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę. Jednak tym razem wróg okaże się wyjątkowy...

Foxcatcher (film 2015)

Foxcatcher - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Sportowy

Produkcja: USA

Premiera: 9 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Bennett Miller

Aktorzy: Steve Carell, Channing Tatum

Kategoria: Filmy

Film jest inspirowany prawdziwą historią. John du Pont (Steve Carell), dziedzic fortuny, schizofrenik, zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników. Zapaśnik Mark Schultz (Channing Tatum) nawiązał współpracę ze sponsorem, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w 1988 roku w Seulu. Współpraca ta doprowadziła do nieoczekiwanych wydarzeń, jako że obaj – du Pont i Mark – czuli się gorsi od brata Marka, Davida (Mark Ruffalo).

Exodus: Bogowie i królowie (film 2015)

Exodus: Bogowie i królowie - film 2015

Gatunek: Dramat

Produkcja: Hiszpania, USA, Wielka Brytania

Premiera: 9 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Ridley Scott

Aktorzy: Christian Bale, Joel Edgerton

Kategoria: Filmy

Ridley Scott, legendarny twórca „Gladiatora”, „Królestwa niebieskiego”, „Łowcy androidów” i „Prometeusza”, przedstawia spektakularną, zrealizowaną z niezwykłym nawet jak na współczesne kino rozmachem, opowieść o losach biblijnego Mojżesza, plagach egipskich, rozstąpieniu się Morza Czerwonego i Dziesięciorgu Przykazaniach.

Wielkie oczy (film 2015)

Wielkie oczy - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: USA

Premiera: 2 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Tim Burton

Aktorzy: Amy Adams, Christoph Waltz

Kategoria: Filmy

„Wielkie oczy” to film oparty na prawdziwej historii malarki Margaret Keane w reżyserii jednego z największych wizjonerów współczesnego kina – Tima Burtona („Alicja w krainie czarów”, „Mroczne cienie”). W rolach głównych występują nominowana do Oscara Amy Adams („American Hustle”) oraz zdobywca Oscara Christoph Waltz („Django”). „Wielkie oczy” to jeden z najpoważniejszych kandydatów do Nagród Akademii w 2015 r. W latach sześćdziesiątych XX wieku świat zachwyca się intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Autorstwo obrazów przypisuje sobie niezwykle ambitny Walter Keane. Jednak za genialnymi pracami stoi żyjąca w jego cieniu żona Margaret. Kobieta walczy o prawdę, uznanie i wyzwolenie się spod wpływu bezwzględnego despoty oraz z roli, którą narzuca jej społeczeństwo.

Niezłomny (film 2015)

Niezłomny - film 2015

Gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny

Produkcja: USA

Premiera: 2 stycznia 2015 (Polska)

Reżyseria: Angelina Jolie

Aktorzy: Jack O'Connell, Domhnall Gleeson

Kategoria: Filmy

Film na podstawie bestsellerowej książki Laury Hillenbrand. Dzięki pomocy rodziny Zamperini (Jack O'Connell) został jednym z najlepszych biegaczy. II wojna światowa przekreśliła jego plany bicia rekordu świata na dystansie 1 mili i rzuciła nad Pacyfik. Jego samolot został zestrzelony, 47 dni dryfował na oceanie, przeżył 2 lata w japońskich obozach jenieckich.