Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl Darmowa wyszukiwarka plików w serwisie Chomikuj.pl

Nowości na Chomikuj.pl – Filmy

Informacje: Znajdziesz tutaj opisy filmów (nowości filmowych), których nazwy wyszukiwarka znalazła ostatnio na kontach użytkowników portalu Chomikuj.pl. Po kliknięciu na okładkę lub nazwę wybranego filmu, rozpocznie się jego wyszukiwanie. Jeżeli wyniki wyszukiwania nie będą spełniały Twoich oczekiwań, możesz zmodyfikować zapytanie, dodając do nazwy wyszukiwanego filmu interesujące Cię słowa, np. jeżeli klikniesz w okładkę filmu „Hugo i jego wynalazek” i będziesz chciał/ała, aby dialogi tego filmu były w języku polskim, to zaraz po tytule dodaj: lektor pl. Jeżeli oprócz polskiego lektora, film ma mieć również określony format, to na końcu dodaj także jego rozszerzenie, czyli wpisz np.: avi, rmvb, wmv, mpeg, flv, 3gp, mp4 itp.

Hugo i jego wynalazek

Hugo i jego wynalazek

Reżyseria: Martin Scorsese

Scenariusz: John Logan

Premiera: 3 lutego 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy

Kategoria: Filmy

Film zrealizowany na podstawie książki Briana Selznicka. Bohaterem jest Hugo-sierota mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Izabelle), kochającej książki oraz starca prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

Najczarniejsza godzina (The Darkest Hour)

Najczarniejsza godzina (The Darkest Hour)

Reżyseria: Chris Gorak

Scenariusz: Jon Spaihts

Premiera: 27 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Horror, Akcja, Science Fiction

Kategoria: Filmy

Katastroficzny film science fiction w spektakularnym 3D, wyprodukowany przez Timura Bekmambetova, reżysera wizjonerskiej „Straży nocnej”. Grupa młodych ludzi próbuje przetrwać inwazję przedstawicieli obcej cywilizacji, którzy dysponują niszczącą siłą o nieznanym pochodzeniu i ogromnej mocy. W rolach głównych: Emile Hirsch („Obywatel Milk”, „Wszystko za życie”) i Olivia Thirlby („Juno”, „Zakochany Nowy Jork”).

Muppety (The Muppets)

Muppety (The Muppets)

Reżyseria: James Bobin

Scenariusz: Jason Segel, Jim Henson

Premiera: 20 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Familijny, Komedia, Musical

Kategoria: Filmy

Muppety powracają w nowym filmie pełnometrażowym – „The Muppets”! W czasie wakacji w Los Angeles, największy fan Muppetów Walter oraz para jego przyjaciół – Gary (Jason Segel) oraz Mary (Amy Adams) odkrywają nikczemny plan nafciarza Texa Richmana (Chris Cooper). Zamierza on zburzyć Teatr Muppetów, aby wydobywać ropę, której złoże właśnie pod nim odkryto. Chcąc ocalić teatr i pomóc w wystawieniu największego przedstawienia Muppetów w historii, Walter, Mary i Gary muszą zebrać 10 mln dolarów i pomóc Kermitowi zjednoczyć starą ekipę Muppetów, których drogi się rozeszły...

Moja łódź podwodna (Submarine)

Moja łódź podwodna (Submarine)

Reżyseria: Richard Ayoade

Scenariusz: Richard Ayoade

Premiera: 20 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Gatunek: Dramat, Komedia

Kategoria: Filmy

Komedia, której główny bohater – 15-letni Olivier Tate – ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla jej nauczyciela tańca. „Moja łódź podwodna” to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze i występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski, m.in. dla zespołu Arctic Monkeys.

Dziewczyna z tatuażem (The Girl with the Dragon Tattoo)

Dziewczyna z tatuażem (The Girl with the Dragon Tattoo)

Reżyseria: David Fincher

Scenariusz: Steven Zaillian

Premiera: 13 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: Niemcy, Szwecja, USA, Wielka Brytania

Gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller

Kategoria: Filmy

Film zrealizowany na podstawie bestsellerowej książki. Mikael Blomkvist, znany dziennikarz oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie od właściciela koncernu przemysłowego, Henrika Vangera. Ma zbadać sprawę tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Blomkvist nie wie, że każdy jego krok jest śledzony przez niezwykle inteligentną hakerkę, Lisbeth Salander, która wykonuje to na prośbę Vangera. Śledztwo z czasem zaczyna odkrywać krwawą i niebezpieczną historię rodziny Vanger.

Musimy porozmawiać o Kevinie (We Need to Talk About Kevin)

Musimy porozmawiać o Kevinie (We Need to Talk About Kevin)

Reżyseria: Lynne Ramsay

Scenariusz: Lynne Ramsay, Rory Kinnear

Premiera: 13 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA, Wielka Brytania

Gatunek: Dramat, Thriller

Kategoria: Filmy

Film „Musimy porozmawiać o Kevinie” to prowokujący thriller, z magnetyczną Tildą Swinton w roli głównej. Historia oparta jest na motywach kontrowersyjnego bestsellera Lionel Shriver. Kiedy Eva (Tilda Swinton) dowiaduje się, że będzie miała dziecko, rzuca karierę i całą swoją uwagę skupia na małym Kevinie. Jednak bycie mamą nie jest wcale takie proste, a Kevin (Ezra Miller) nie jest zwykłym dzieckiem. Eva traci kontrolę nad diabolicznym synem. Kevin dorastając, zmienia jej życie w prawdziwy koszmar.

W ciemności (In Darkness)

W ciemności (In Darkness)

Reżyseria: Agnieszka Holland

Scenariusz: David F. Shamoon

Premiera: 5 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: Kanada, Niemcy, Polska

Gatunek: Dramat

Kategoria: Filmy

Akcja najnowszego filmu Agnieszki Holland toczy się w Polsce w okresie drugiej wojny światowej. Opowiada historię Leopolda Sochy (Robert Więckiewicz), który w tamtym okresie pomagał Żydom ukrywającym się przed Niemcami w kanałach Lwowa. Dbający o własne interesy mężczyzna, który przed wojną kilkakrotnie trafiał do więzienia za kradzieże czy bójki, postanawia wesprzeć niewinnych ludzi i zmienia się z przestępcy w bohatera. Ratuje kilkanaście osób, odkupując popełnione winy.

Kot w butach (Puss in Boots)

Kot w butach (Puss in Boots)

Reżyseria: Chris Miller

Scenariusz: David H. Steinberg, Tom Wheeler

Premiera: 5 stycznia 2012 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Animacja, Fantasy, Komedia, Przygodowy

Kategoria: Filmy

Przygody uwielbianego przez wszystkich kota... przyjaciela Shreka... Kot w Butach, który jako mistrz fechtunku organizuje napad, którego celem jest kradzież mitycznej gęsi znoszącej złote jaja. Główną rywalką Kota będzie Kitty Kociłapka. Zanim jednak Kot w Butach poznał zielonego ogra, był już znanym w okolicy zawadiaką. Znakomita rozrywka dla widzów w każdym wieku!

Chciwość (Margin Call)

Chciwość (Margin Call)

Reżyseria: J.C. Chandor

Scenariusz: J.C. Chandor

Premiera: 23 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: USA

Gatunek: Dramat, Thriller

Kategoria: Filmy

Pierwsze 24 godziny finansowego kryzysu na Wall Street. Kulisy wydarzeń, które zmieniły cały świat. Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej, mającej swoją siedzibę na słynnym Wall Street, odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina krytycznych, niekoniecznie trafionych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy. Zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki.

Reset (Wrecked)

Reset (Wrecked)

Reżyseria: Michael Greenspan

Scenariusz: Christopher Dodd

Premiera: 9 grudnia 2011 (Polska)

Produkcja: Thriller

Gatunek: Kanada, USA

Kategoria: Filmy

Mężczyzna (Brody) budzi się we wraku samochodu, który znajduje się wewnątrz bezkresnej kanadyjskiej puszczy. Jest ranny, nie pamięta kim jest, jak znalazł się w samochodzie ani co zrobił. Wkrótce odkrywa z tyłu samochodu zwłoki mężczyzny, a w radiu słyszy informację o brutalnym napadzie na bank, w wyniku którego życie stracili kasjerka i strażnik. Dziennikarz wymienia imiona i nazwiska uczestników napadu. Mężczyzna znajduje dokumenty, z których wynika, że brał udział w brutalnym zabójstwie niewinnych ludzi. Bohater filmu podejmuje nierówną walkę z przyrodą i własnym umysłem próbując przeżyć w gigantycznej kanadyjskiej puszczy i dowiedzieć się prawdy o zdarzeniu, które na zawsze zmieniło jego życie.